A megfizethető mosipelus

Gombibaba mosható pelenka világa

Gombibaba mosható pelenka világa

Pelenkák tárolása és mosása

2019. április 26. - Gombibaba

Ha valaki meghallja, hogy az ember lánya mosható pelenkát használ, azonnal hatalmas tévképzetek sokaságát kezdi előre vetíteni a mosással kapcsolatban, pedig sokkal egyszerűbb mint gondolnánk.

A pelenkabelsők és betétek tárolására és mosására több verziót is lehet olvasni a különböző fórumokon. Én most azt osztom meg, ami nekem bevált.

Ez a nedves tárolás. Annyit jelent, hogy használat után a pisis pelust jól kiöblítem, kicsavarom és egy jól záródó fedeles vödörben tárolom mosásig. Az esetleges baktériumok elszaporodása és a pisimaradványok bomlása miatt 48 órán belül erősen ajánlott kimosni. Nekem pont akkora vödröm van, amibe 2 napi mennyiség fér bele. Jöhet a kérdés, hogy vajon nem lesz áporodott szaga a pelenkáknak? Szerencsére nem, aminek a titka, hogy teafaolajjal szoktam illatosítani. Ez gátolja a baktériumok és gombák szaporodását is. Sokan fertőtlenítő hatást tulajdonítanak neki, de valójában az csak ipari mennyiségben állja meg a helyét.

Amikor összegyűlt a vödörnyi pelus, akkor indulhat a mosás. A kezdetekkor a mosószóda és mosódió kombinációjával mostam a pelusokat, de sajnos ez nagyon durvává varázsolta őket még az öblítőrekeszbe tett citromsav ellenére is, ezért váltottam, Kipróbáltam egy sokak által kedvelt hazai gyártású folyékony ökomosószert, ami azóta is nagy barátom. Annyira megszerettem, hogy már minden szennyesünket azzal mosok. Megoszlanak a vélemények, hogy mit mivel és hány fokon célszerű mosni. Nekem az vált be, hogy a belsőket mosom magában 60 fokon, esetleg a gyerek lepedőjével, de a külsőket a színes ruhákkal külön szoktam 40 fokon.

A PUL külsőket, ha nem lettek kakisak vagy nem tocsognak a pisiben, akkor a peluscsere alkalmával csak kitörlöm nedves szivaccsal és hagyom száradni. Ha megszáradt mehet bele a következő töltet. Néhány naponta így is eléri őket a végzet és mennek a színes ruhákkal a mosásba. Fontos, hogy ha a külső kakis lett, akkor minden esetben először kézzel jól átöblítem és mosószappannal (marhaepe) bekenem a kakifoltos részt, majd beáztatom. Ugyanezt csinálom a belsőkkel is, és miután a mosószappan megtette hatását, a belsőt jól kiöblítem és kicsavarva mehet a vödörbe. A kiöblített külsőt pedig egy felakasztott mosóhálóban szoktam tárolni mosásig, miután a kád szélén/erkélyen megszáradt.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://gombibaba.blog.hu/api/trackback/id/tr4014787492
süti beállítások módosítása